Edice o manželství a rodině

Zpět

Knihy pocházejí z Papežského teologického institutu Jana Pavla II. pro vědní obory o manželství a rodině v Římě.

První roky manželství
Publikace

Autoři: kol. autorů

Útlá kniha je pomůckou pro pastorační doprovázení v krásném, avšak náročném období prvních let po uzavření manželství. Nepochybně se jedná o velmi delikátní období, v němž se odehrává celá řada změn a kdy se manželé učí sdílet svůj čas a dělit se o společný prostor, a to jak mezi sebou vzájemně, tak se svými dětmi. To vše vyžaduje notnou dávku zralosti a ochotu k sebedarování. Na této cestě není možné ponechat manželské páry osamocené a nelze počítat jen s jejich lidskými silami a ododláním. Pastorační doprovázení se nesmí omezovat na analýzu problémů a na hledání jejich řešení, neboť povoláním církve je zjevovat rodině, že je možné a krásné budovat rodinný život na pevné skále osobního společenství, které je darem Božím.

Cena: 130 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com odborná literatura doporučená pro studium manželství a rodiny
Nová pastorační péče o rodiny, Průvodce podle Amoris laetitia
Publikace

Autoři: J. Granados, S. Kampowski, J. J. Pérez-Soba

Nový průvodce pastorací rodin vychází z apoštolské exhortace Amoris laetitia v kontextu s předchozí stále platnou naukou katolické církve. Jejími autory jsou významní profesoři Papežského institutu Jana Pavla II. Snaží se odpovědět na praktické otázky, které posynodální exhortace věřícím, jakož i duchovním pastýřům otevřela a nabízí spolehlivé směrnice pro působení v pastorační oblasti, která má pro život církve zásadní význam.

Cena: 189 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com odborná literatura doporučená pro studium manželství a rodiny
Pastorační péče o rodinu
Publikace

Autor: Juan José Pérez-Soba

Představujeme Vám naši publikaci Pastorační péče o rodiny, která je věnovaná zejména jejím teologickým aspektům. Autor Juan José Peréz-Soba, jeden z profesorů Papežského institutu Jana Pavla II., v ní hledá odpověď na otázku, oč se má pastorace rodin opírat a k čemu má směřovat. Kromě analýzy základních pojmů užívaných jak v církvi, tak v sekulárním prostředí, které je věnován značný prostor, zejména z důvodu, že některá nedorozumění a významové posuny mohou snižovat či dokonce eliminovat účinnost pastorační péče církve o manželství a rodiny, se publikace nevyhýbá ani dosud poměrně málo zpracované tématice přístupu církve k těm, kdo žijí v neregulérní osobní nebo partnerské situaci. 

V oblasti kritérií, kterými by se tato oblast pastorace měla řídit, upozorňuje autor zejména na dva nedostatky - na omezení rozsahu péče o rodiny pouze na bezprostřední přípravu snoubenců na manželství, a na nahodilé, ode všech souvislostí oproštěné "hašení problémů".

Cena: 220 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com odborná literatura doporučená pro studium manželství a rodiny
Skála a dům
Publikace

Autor: Livio Melina

Další publikací věnující se manželské problematice je kniha italského autora Livia Meliny Skála a dům s podtitulem Život společnosti, obecné dobro a rodina. Kniha, která rozebírá lásku a manželství si za svoje motto bere citát emeritního papeže Benedikta XVI.:

"Jedině skála totální a neodvolatelné lásky mezi mužem a ženou se může stát základem pro budování společnosti, která bude domovem pro každého člověka."

Cena: 220 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com odborná literatura doporučená pro studium manželství a rodiny

Naše publikace

Uživatelský účet