Edice o manželství a rodině

Zpět

Níže uvedené publikace jsou plodem úzké spolupráce s Papežským institutem Jana Pavla II. pro studium manželství a rodiny v Římě a vznikajícího projektu Veritas Amoris. Mnohé z těchto publikací byly nedílnou součástí a pomůckou při Studiu manželství a rodiny.

Příprava snoubenců na darování se v manželství
Publikace

Autoři: Stanislav Tomšíček, Taťána a Libor Blažkovi

Publikace byla sestavena absolventy Studia manželství a rodiny na Papežském institutu Jana Pavla II. pro studium manželství a rodiny, který působil při Lateránské univerzitě. Autoři, jakožto absolventi zmíněného studia, vnímali potřebu podělit se o "bohatství nauky a poznání", které při studiu získali. Výsledkem je tato publikace, která odpovídá nejen na duchovní dědictví svatého papeže Jana Pavla II., ale mistrně je navazuje na aktuální učení papeže Františka, a zároveň zohledňuje Směrnice vydané Českou biskupskou konferencí, jakož i nedávno vydaný dokument Dikasteriem pro laiky, rodinu a život s názvem: "Katechumenátní cesty pro manželský život" (15. 6. 2022). 

Jedná se o metodiku pro ty, kdo snoubence na manželství připravují (220 stran v kovové kroužkové vazbě) a pracovní sešit pro snoubence, kteří procházejí přípravou (101 stran v lepené vazbě). 

Můžete si spustit nahrávku pořadu Radia Proglas, kde je prezentována tato publikace nebo nahlédnout do prezentace PowerPoint.

Ukázky: předmluva brněnského biskupa; předmluva autorů; obsah metodiky; ukázka z pracovního sešitu

Ceník: 1 metodika 400 Kč, 1 pracovní sešit 150 Kč; 1 metodika + 2 pracovní sešity = 600 Kč; 2 metodiky + 2 pracovní sešity = 950 Kč; od 50 kusů: sleva 5%; od 100 kusů: sleva 10%; od 200 kusů: sleva 20%

Rok vydání: 2022

UPOZORNĚNÍ:

  • Metodiky i pracovní sešity jsou v Brně opět dostupné!!!
  • S objednávkami se můžete také obracet na kolegy v Hradci Králové. Více informací zde. Objednat lze na emailové adrese: blazkova@bihk.cz
Cena: 550 Kč Objednat lze na: blazkova@bihk.cz, nebo též na: knihy.akp@gmail.com
Enchiridion dokumentů církve o manželství, rodině a důstojnosti života
Publikace

V rámci Studia manželství a rodiny byly uspořádány nezbytné dokumenty církve, které seřadil, přeložil a případné již existující překlady upravil R. D. Karel Skočovský. 

I. díl obsahuje dokumenty od roku 1439 do roku 1987 (ukázka: Úvodník a Obsah); rok vydání: 2018

II. díl obsahuje dokumenty od roku 1988 do roku 1996 (ukázka: Úvodník a Obsah); rok vydání: 2019

III. díl obsahuje dokumenty od roku 1997 do roku 2015 (ukázka: Úvodník a Obsah); rok vydání: 2019

O způsobu objednání a doručení: zde.

Cena: 300 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com Uvedená cena je za díl, v případě zakoupení všech 3 dílů uplatníme množstevní slevu!
První roky manželství
Publikace

Autoři: kol. autorů

Útlá kniha je pomůckou pro pastorační doprovázení v krásném, avšak náročném období prvních let po uzavření manželství. Nepochybně se jedná o velmi delikátní období, v němž se odehrává celá řada změn a kdy se manželé učí sdílet svůj čas a dělit se o společný prostor, a to jak mezi sebou vzájemně, tak se svými dětmi. To vše vyžaduje notnou dávku zralosti a ochotu k sebedarování. Na této cestě není možné ponechat manželské páry osamocené a nelze počítat jen s jejich lidskými silami a ododláním. Pastorační doprovázení se nesmí omezovat na analýzu problémů a na hledání jejich řešení, neboť povoláním církve je zjevovat rodině, že je možné a krásné budovat rodinný život na pevné skále osobního společenství, které je darem Božím.

Předmluva a Obsah

Rok vydání: 2017

O způsobu objednání a doručení: zde.

Cena: 130 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com
Nová pastorační péče o rodiny, Průvodce podle Amoris laetitia
Publikace

Autoři: J. Granados, S. Kampowski, J. J. Pérez-Soba

Nový průvodce pastorací rodin vychází z apoštolské exhortace Amoris laetitia v kontextu s předchozí stále platnou naukou katolické církve. Jejími autory jsou významní profesoři Papežského institutu Jana Pavla II. Snaží se odpovědět na praktické otázky, které posynodální exhortace věřícím, jakož i duchovním pastýřům otevřela a nabízí spolehlivé směrnice pro působení v pastorační oblasti, která má pro život církve zásadní význam.

Úvodní slovo a Obsah

Rok vydání: 2017

O způsobu objednání a doručení: zde.

Cena: 189 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com
Pastorační péče o rodinu
Publikace

Autor: Juan José Pérez-Soba

Představujeme Vám naši publikaci Pastorační péče o rodiny, která je věnovaná zejména jejím teologickým aspektům. Autor Juan José Peréz-Soba, jeden z profesorů Papežského institutu Jana Pavla II., v ní hledá odpověď na otázku, oč se má pastorace rodin opírat a k čemu má směřovat. Kromě analýzy základních pojmů užívaných jak v církvi, tak v sekulárním prostředí, které je věnován značný prostor, zejména z důvodu, že některá nedorozumění a významové posuny mohou snižovat či dokonce eliminovat účinnost pastorační péče církve o manželství a rodiny, se publikace nevyhýbá ani dosud poměrně málo zpracované tématice přístupu církve k těm, kdo žijí v neregulérní osobní nebo partnerské situaci. 

V oblasti kritérií, kterými by se tato oblast pastorace měla řídit, upozorňuje autor zejména na dva nedostatky - na omezení rozsahu péče o rodiny pouze na bezprostřední přípravu snoubenců na manželství, a na nahodilé, ode všech souvislostí oproštěné "hašení problémů".

Předmluva a Obsah

Rok vydání: 2015

O způsobu objednání a doručení: zde.

Cena: 220 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com
Skála a dům
Publikace

Autor: Livio Melina

Další publikací věnující se manželské problematice je kniha italského autora Livia Meliny Skála a dům s podtitulem Život společnosti, obecné dobro a rodina. Kniha, která rozebírá lásku a manželství si za svoje motto bere citát emeritního papeže Benedikta XVI.:

"Jedině skála totální a neodvolatelné lásky mezi mužem a ženou se může stát základem pro budování společnosti, která bude domovem pro každého člověka."

Předmluva a Obsah 

Rok vydání: 2015

O způsobu objednání a doručení: zde.

Cena: 220 Kč Objednat lze na emailové adrese: knihy.akp@gmail.com

Naše publikace

Uživatelský účet