Mezinárodní škola řízení - podzim 2023

Vydáno: 9.10.2023 | Autor: Zuzana Kubíková | Zpět

Náhled

Ve dnech 29. 9.–1. 10. 2023 se konalo v Duchovním centru na Vranově u Brna další formační setkání Mezinárodní školy řízení institutů, kde se sešli představení a další osoby, které mají v institutech zasvěceného života nebo společnostech apoštolského života zodpovědnost. Hlavní téma setkání znělo: Komunikační prostředky a iregularity v zasvěceném životě. Kromě duchovního slova (Lectio Divina) a dalšího duchovního programu a přednášek se účastníci věnovali práci ve skupinách, kde diskutovali a rozlišovali zadané tematické případy. Setkání moderoval P. Josef Jančář, OCarm. Na níže uvedené aktivní odkazy lze kliknout a spustit si nahrávku.

Lectio Divina (P. Vojtěch Suchý, S.J.)

1. přednáška: Sr. Nicla Spezzati, ASC: Zasvěcený život v atmosféře komunikace prostřednictvím sociálních médií: Kritický pohled a nutnost formace (1. část)

2. přednáška:  Sr. Nicla Spezzati, ASC: Zasvěcený život v atmosféře komunikace prostřednictvím sociálních médií: Kritický pohled a nutnost formace (2. část)

Společné sdílení v sále (prostřednictvím videospojení, sr. Nicla sdílení sledovala a odpovídala na položené dotazy)

3. přednáška: P. Aitor Jimenéz Echave, CMF: Iregulerní situace řeholníka, kritické body, výzvy a jak je řešit. – (1. část): Nepřítomnost v komunitě (kán. 665) Přestoupení z jednoho institutu do jiného (kán. 684 - 5)

Společné hodnocení práce s případy

4. přednáška: P. Aitor Jimenéz Echave, CMF Iregulerní situace řeholníka, kritické body, výzvy a jak je řešit (2. část): Exklaustrace (kán. 686 -7)

Společné hodnocení práce s případy, závěrečné sdílení

Naše publikace

Uživatelský účet